AutoMax Group s.r.o.
Oficiální dovozce olejů a maziv ShellTel: +420 272 700 530


Jak připravit auto na zimu?

20.11.2018 09:37

Jak připravit auto na zimu?

Každý správný řidič by si měl udělat čas a řádně připravit svůj vůz na nadcházející zimní období. V tomto článku Vám přinášíme několik rad, na co byste určitě neměli zapomenout a jaké přípravky k tomu ideálně použít.

Každoročně první podzimní mrazíky vyženou řidiče do pneuservisů. Pro řadu lidí to ale výměnou pneumatik končí. A to je velká chyba! Zkontrolovat by se totiž mělo celé auto. U vznětových motorů jsou to určitě vstřikovače, které mohou zlobit. Další věcí, která by se neměla podceňovat a je třeba ji zkontrolovat, je stav nemrznoucí směsi v chladicí soustavě vozidla a případně nemrznoucí směs v ostřikovačích. Tím to ale nekončí. Mezi tři nejčastější problémy patří: vybitá baterie, pozdní přezutí a pozdní nalití směsi do ostřikovačů.

Nízké teploty zatěžují motor

Startování motoru za nízkých teplot nadměrně zatěžuje akumulátor vozu. Ten by tak měl být ve výborné formě. Pokud je ve voze bezúdržbový, proveďte základní údržbu. Zkontrolujte hladinu elektrolytu, pokud bylo vozidlo poslední dobou méně používáno, dobijte akumulátor na maximální kapacitu. Akumulátor při dvacetistupňových mrazech ztrácí až polovinu své kapacity. Máte-li ve vozidle akumulátor staršího data, jehož správnou funkcí v následujícím půlroce si nejste jistí, raději jej vyměňte. Určitě bude lepší před zimním obdobím do automobilu něco investovat, než se potom trápit marnými pokusy o nastartování za nevlídného počasí.
Kontrolou by mělo projít i dobíjení, zkontrolujte či si nechte zkontrolovat, zda alternátor baterii správně dobíjí. Mnohem náročnější práci mají akumulátory v naftových vozech. Pro snadný start je zde důležitá správná funkce žhavicích svíček.

Zdroj: https://www.tipcars.com/magazin/nase-tema/jak-pripravit-auto-na-zimu.html

Zabraňte zamrzání paliva

V případě extrémních mrazů je dobré používat přísady do benzínu nebo nafty. Naštěstí přípravky STP® Zimní přísada do benzínu s odstraňovačem vody a STP® Zimní přísada do nafty s Anti-gelem zabraňují zamrzání paliva v chladnějších měsících. Zároveň bojují proti korozi a nánosům. Doporučujeme používat pravidelně pro udržení optimálního výkonu zejména v zimě.

Neumyté auto voskováním nespasíte

Turtle Wax® Odstraňovač škrábancůZvýšená vlhkost také nahrává korozi, proto ošetřete lak auta voskováním, které chrání proti drobným nečistotám. Nejdříve jej důkladně umyjte, prach totiž snižuje efekt péče. Hlavní pravidlo zní: v zimě se vůz neumývá pro krásu, ale z preventivních důvodů. Před voskováním by se ještě měly opravit velké škrábance, které ani vosk nezacelí. Na výběr je varianta domácího ošetření či profesionálního postřiku. Kvalita vosku se odvíjí zejména od ceny. Domácí autokosmetiku pořídíte již od 300 korun, práce profesionála vyjde od 1000 korun výše.

Zdroj: https://zena-in.cz/clanek/7-tipu-jak-pripravit-auto-na-zimu

Proto doporučujeme nejdříve opravit větší škrábance výrobkem Turtle Wax® Odstraňovač škrábanců, který účinně odstraňuje škrábance a oděrky. Lze jej bezpečně a jednoduše použít na všechny druhy laků. Složení, které je určeno k opravě menších škrábanců a šmouh se na laku objeví i po umytí vozu.

Následně pak vůz umyjte a navoskujte přípravkem COYOTE Autošampon s voskem, který umyje i naleští automobil v jedné operaci. Poskytuje lesk a konzervaci laku díky obsahu vosků. Autošampon určen pro všechny druhy laků a lakovaných povrchů automobilů.

Opatřete si kvalitní nemrznoucí směs do ostřikovačů

Coyote Nemrznoucí směs do ostřikovačů -20°C 3lVoda opravdu mrzne. Takže to chce mít nemrznoucí směs v ostřikovači. Pakliže se ještě rozhodujete, jakou nemrznoucí směs zvolit, doporučujeme výrobky značky Coyote. Např. Coyote Nemrznoucí kapalina do ostřikovačů -20°C 3l. Jedná se o účinný a ekologický přípravek do ostřikovačů pro zimní období, který prodlužuje životnost mechaniky stěračů a aktivně působí proti poškrábání skel.

Opatřete si lopatku i škrabadlo na sklo vč. rozmrazovače zámků

Zimní výbava vozu je velmi důležitá, pakliže budete muset bojovat např. se zamrzlý oknem nebo zámkem u dveří. Proto doporučujeme pořídit si COYOTE Rozmrazovač zámků.

Pokud hledáte přípravek proti zamrznutí dveří, tak použijte např. COYOTE Rubber stick. Ten zabraňuje přimrzání gumových těsnění především u dveří. Dodává jim pružnost, zabraňuje praskání, konzervuje a prodlužuje životnost. Je vhodný na těsnění dveří aut, lodí a karavanů i pro použitív domácnosti (okna, mrazicí boxy). Navíc neobsahuje silikon.

Kontaktní formulář

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Vaše údaje nezpracováváme. Využíváme je pouze k odpovědi na dotaz.
The Tree design and WUNDER-BAUM are trademarks. © Julius Sämann Ltd.

© 2019, AutoMax Group s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑