AutoMax Group s.r.o.
Oficiální dovozce olejů a maziv ShellTel: +420 272 700 530


Nezapomeňte přezout na zimní pneumatiky

14.11.2018 12:01

Nezapomeňte přezout na zimní pneumatiky

Blíží se nám období, kdy bude třeba přezout letní pneumatiky na zimní. A abyste nezapomněli, sepsali jsme krátký článek, jaké jsou povinnosti řidičů a na co nezapomenout.

Co říká legislativa 

Dle §40a zákona 361/2000 Sb. mají řidiči povinnost použít zimní pneumatiky v období od 1. listopadu do 31. března, pokud:

  • Je na silnici souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza.
  • Lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza.

Proč vůbec pneumatiky přezouvat a jaký je správný postup?

Vždy přezouvejte pneumatiky pouze u odborníků, kteří mají k dispozici profesionální vybavení. Vyhnete se tak případným problémům s neodborným zacházením. Specializovaný servis Vám také poradí, jak se o pneumatiku co nejlépe starat, čeho se vyvarovat a jak prodloužit životnost pneu na co nejdelší možnou dobu. Navíc ve většině případů můžete využít možnosti pneumatiky uskladnit a neřešit tak často neodborné skladování doma v garáži. Je doporučeno mít 2 sady disků na zimní i letní pneu aby pneumatika vydržela co nejdéle ale také jako ochranu ráfku bez nutnosti pneumatiku přezouvat každých 6 měsíců. Po přezutí by se šrouby po zhruba 100 km měly zkontrolovat a případně dotáhnout.

Jak správně vybrat pneumatiky a kde ušetřit?

Správný výběr pneumatik je důležitým rozhodnutím, které ovlivní nejen Vaši investici, ale také následnou kvalitu jízdy. Vždy je dobré se nejdříve rozhodnout, pro jaký účel budete pneumatiky používat, kolik toho najezdíte a v neposlední řadě také myslete na styl vaší jízdy. V každém případě se nevyplatí přehnaně šetřit. Jedná se o důležitý bezpečnostní prvek vašeho vozu. Zejména u zimních pneumatik je kvalita důležitá.

U levných pneumatik musí člověk počítat s tím, že jejich jízdní vlastnosti budou méně kvalitní. Koupě ojetých pneumatik nebo tzv. protektorů se už dnes nevyplatí. Cena nejlevnějších pneumatik je na podobné úrovni. I když to není ideální řešení, tak vám vydrží déle a jízda na nich bude bezpečnější.

Jak se o pneumatiky starat?

V našem portfoliu nabízíme řadu produktů, které jsou primárně určeny pro ošetření pneumatik. Pokud chcete mít své pneumatiky čisté předtím, než je uložíte na čas do skladu, použijte naši novinku Coyote Oživovač pneumatik pěnový 400ml. Výrobek obsahuje emulgovanou silikonovou složku, která ulpí na povrchu pneumatiky a díky odlišnému elektrickému náboji vytěsní špínu do roztoku, který steče na zem.

Více informací najdete na našem webu www.coyote.cz nebo v našem e-shopu.

Kontaktní formulář

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Vaše údaje nezpracováváme. Využíváme je pouze k odpovědi na dotaz.
The Tree design and WUNDER-BAUM are trademarks. © Julius Sämann Ltd.

© 2019, AutoMax Group s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑