AutoMax Group s.r.o.
Oficiální dovozce olejů a maziv ShellTel: +420 272 700 530


Strašák dieselových motorů? Filtr pevných částic

04.12.2018 12:43

Strašák dieselových motorů? Filtr pevných částic

Mnoho majitelů dieselových vozů se při spojení „Filtr pevných částic“ (DPF) zhrozí. Výměna filtru se totiž může stát nečekaně drahou záležitostí, která peněženku odlehčí o desetitisíce. I z tohoto důvodu by měli všichni motoristé se vznětovými motory preventivně pečovat o pohonné ústrojí vozu. Ideálním nástrojem pro čištění DPF filtru je přípravek přidávaný do nafty.

Úkolem tohoto aditiva je zachycovat a odstraňovat prachové částice z výfukových zplodin. DPF filtr nejen zabraňuje karcinogenům, aby pronikly do ovzduší, ale také šetří peníze. Pro některé typy aut je cena při výměně filtru vysoká, a proto se mnozí majitelé - často nevědomě - uchylují k ilegálnímu odmontování ucpaného filtru. Jenže kromě pokuty 50 000 Kč auta dříve či později neprojdou emisní kontrolou.

Pro zajištění dlouhodobé funkčnosti filtru pevných částic je vhodné pravidelně používat aditiva, jež udrží filtr čistý. Nové vozy jsou stále úspornější a výkonnější, na druhou stranu jsou však náchylnější na nečistoty, zejména při vysokém počtu najetých kilometrů. Proto doporučujeme používat kvalitní čistič částí od STP®, který je speciálně navržen pro odstranění sazí a uhlíkových částic uložených na filtrech. Navíc je šetrný k vozu.

Tento čistič zrychluje spalování sazí, čímž snižuje požadovanou teplotu. Obnovuje funkci filtru, výkon i zrychlení auta a snižuje emise. Čistící prostředek STP® Diesel Particulate Cleaner je velmi efektivní pro automobily ve městě.

Pravidelným užíváním tak výrazně prodloužíte životnost DPF filtru, a ušetříte tak peníze, které byste zbytečně investovali do jeho výměny.

Jak čisticí prostředek STP® Diesel Particulate Cleaner funguje?

Filtry pevných částic jsou namontovány na vozidlech pro zachycení uhlíkatých usazenin vzniklých spalováním a přeměnou plynů na spaliny. Nejběžnějším typem DPF je katalyzátor sazí (CSF), který využívá katalyzátoru z ušlechtilého kovu ke spalování sazí (regenerace). Na filtrech částic se mohou objevit usazeniny, zvláště při jízdě ve městě, kde je teplota spalin nedostatečná, čímž reakce hoření nemůže proběhnout.

Jízda ve městě s hustou dopravou vede k ucpání filtrů, jež se obtížně čistí. Čistič filtrů pevných částic STP® obsahuje částice oxidů kovů, které snadno spalují saze a eliminují následky jízdy ve městech.

Kontaktní formulář

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Vaše údaje nezpracováváme. Využíváme je pouze k odpovědi na dotaz.
The Tree design and WUNDER-BAUM are trademarks. © Julius Sämann Ltd.

© 2019, AutoMax Group s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑