AutoMax Group s.r.o.
Oficiální dovozce olejů a maziv ShellTel: +420 272 700 530


Turtle Wax® sklízí úspěchy s řadou exkluzivních přípravků

11.07.2016 12:25

Turtle Wax<sub>®</sub> sklízí úspěchy s řadou exkluzivních přípravků

Také občas závidíte sousedovi jeho nové, krásně vyleštěné auto, které si právě dovezl domů a pochopitelně jej záměrně vystavil před svým domem k obdivu kolemjdoucích? Už nemusíte závidět, ale můžete přímo „konkurovat“. Značka Turtle Wax® (přezdívaná „Želvička”) uvedla na trh zcela unikátní přípravky pro automobily. Nedělejte si starosti s tím, jak a za co koupit nový vůz. Pořiďte si novou řadu GREEN LINE od „Želvičky“ a máte po starostech.

Určitě se budete ptát, v čem je tato řada tak výjimečná? Jak se liší od konkurenčních přípravků? Bude skutečně fungovat? A asi Vás napadne řada dalších otázek. Pokusíme se v tomto článku všechny případné pochybnosti rozptýlit.

Tato řada výrobků je především určena pro běžné spotřebitele, kteří jsou ochotni zaplatit o něco málo více za kvalitní výsledek. Pokud máte rádi své auto a chcete mu dopřát kvalitní péči, po jejíž aplikaci bude krásně lesklé a čisté, avšak nechcete ztrácet drahocenný čas dlouhým čištěním a umýváním – tak je řada GREEN LINE určena právě pro Vás!

Produkty Turtle Wax® splňují veškeré požadavky na snadnou, inteligentní péči o vůz, která dobře funguje zejména při pravidelném používání.

Řada GREEN LINE nabízí přípravky pro karosérii, interiér, skla i kola & disky

Obr.1 Řada GREEN LINE nabízí přípravky pro karosérii, interiér, skla i kola & disky.

Celá koncepce je navržena odborníky ze společnosti Turtle Wax® tak, aby splňovala i ta nejpřísnější kritéria uživatelů vozů. Téměř všude v našem okolí  čeká celá řada nástrah, které mohou poškodit dokonalý vzhled Vašeho vozu. Pojďme se společně podívat na nejdůležitější části vozu - jaké vlivy je mohou ohrožovat a jakým způsobem proti nim účinně bojovat.

Karoserie

Určitě se každému z nás stalo, že jsme po čase objevili na karoserii drobné či v horším případě větší škrábance či rýhy. Není třeba podléhat panice. Moderní vrstvy laku na vozidlech jsou již v současnosti extrémně odolné, avšak velmi tenké. Na obrázku níže můžete vidět, jak jsou vrstvy uspořádány.

Uspořádání vrstev karoserie u automobilu

Obr.2 Uspořádání vrstev karoserie u automobilu

Horní bezbarvý lak “Clear Coat” ochrání většinu laků, zvláště metalické a perleťové povrchy. Je-li tato vrstva poškozena, metalické povrchy jsou velmi náchylné ke zvětrávání či metalické oxidaci (bílé rzi). Šetrná péče je tedy v tomto případě namístě a je třeba používat pouze takové výrobky, které jsou k tomu přímo určeny.

Turtle Wax® Sada na opravu škrábancůJako příklad péče o karoserii lze zcela určitě uvézt přípravek  Turtle Wax® Sada na opravu škrábanců . V případě poškození laku je tento produkt perfektním pomocníkem, jak zacelit všechny druhy rýh a škrábanců. Součástí balení je i lakovací tužka, která nahradí poškozený lak a může být použita jako vhodný závěr přes horní vrstvu retušované barvy. A aby toho nebylo málo, tak v balení najdete také brusné podložky několikastupňové jemnosti a jemný polish, které nabízí rychlé a účinné odstranění škrábanců s možností kombinace s krycí tužkou.

Jakmile máme škrábance zaceleny a karoserii vyčištěnou, je čas na voskování. Pakliže chcete dosáhnout skutečně dokonalého vzhledu Vašeho automobilu, použijte přípravky s karnaubským voskem (taktéž známý jako brazilský vosk nebo palmový vosk). Tento vosk má velmi vysokou teplotu tání 82 – 86°C. Vyznačuje se skutečně vysokou tvrdostí, která je větší než-li u betonu a zároveň je téměř nerozpustný ve vodě a v ethanolu. Navíc je netoxický a hypoalergenní. Všechny tyto vlastnosti jsou ideální pro voskování vozu.

Co je water beading?Water beading

Po dešti jste si možná všimli malých kapiček vody usazených na laku vašeho vozu – v případě, že bylo auto předtím navoskované. Tento efekt je známý jako „beading“ (navlékání korálků), a kromě toho, že vypadá celkem hezky, zajistí také, že váš lak schne rovnoměrněji. Obecně platí, že čím menší jsou kuličky, tím lépe ...

Turtle Wax® Tekutý voskTurtle Wax® Tekutý voskje vyroben na bázi brazilského karnaubského vosku, který je vysoce ceněný pro svou vynikající trvanlivost a hluboký lesk, nejtvrdší z přírodních vosků. Je obohacen o silikony s nanotechnologií, které pečují o karoserii  na nejvyšší úrovni s dlouhotrvajícím účinkem. Kombinace nejlepších přírodních vlastností a moderních technologií zaručuje vylepšenou povrchovou úpravu a dlouhotrvající výsledky.

Interiér

Turtle Wax® Čistič plastůNyní, když je karoserie dokonale čistá, bez škrábanců a navoskovaná, můžeme se vrhnout na interiér vozu. Řada GREEN LINE myslela i na vnitřní prostory automobilu a její součástí jsou také výrobky pro ochranu vnitřních plastů (Turtle Wax® Čistič plastů) a čalounění vozu (Turtle Wax® Čistič čalounění).

Turtle Wax® Čistič plastů

Tento přípravek navrací vnitřní plasty do původní kondice. Snadno se používá, je bezpečný a efektivní na všech tvrdých částech interiéru.  Zanechává palubní desku bez prachu, mastnoty a chráněnou před UV zářením.

Turtle Wax® Čistič čalounění s integrovaným kartáčkemTurtle Wax® Čistič čalounění s integrovaným kartáčkem

Je kompletním řešením pro všechny druhy automobilových textilií a může být použit i na koberce a potahy. Bohatá pěna se nevsakuje do sedačky a nezanechává sedadlo mokré ještě několik hodin po aplikaci.  Penetrace probíhá unikátním aplikátorem, který odstraňuje nečistoty a odděluje je od tkaniny, která má být vyčištěna. Může být použitý jako bodový čistič pro odstranění drobných nehod v interiéru.

Skla

Turtle Wax® Čistič okenUž máme krásně naleštěnou karoserii a interiér, ale určitě tušíte, že nám ještě něco chybí. Ano, přesně tak – jsou to skleněné a zrcadlové povrchy. Abychom viděli, jak je venku krásně, je důležité mít perfektně čistá okna. Je to nejen otázka hezkého výhledu, ale především bezpečnosti. Během jízdy jsou často okna vystavena různým nečistotám jako jsou např. mouchy, různé nánosy či jiná špína. Taktéž vnitřní části mohou být ušpiněny stopami po prstech nebo tabáku. To vše Vám pomůže odstranit Turtle Wax® Čistič oken.

Kola a disky

Kola a diskyJako poslední jsme si nechali rady a tipy, jak vyčistit kola. Ta jsou vystavena ze všech částí vozu největší špíně. Olej, brzdový prach, horká pryskyřice, tér – to je jen malý výčet toho, co vše může kola a disky zašpinit. Tyto nečistoty lze jen velmi těžko vyčistit, protože často dochází k jejich spečení dohromady. Slitiny jsou znečištěny nejvíce, špína se lepí na lakový nátěr a usazuje se ve členitých částech. Většina běžných čističů na kola je vyrobena ze zředěné kyseliny chlorovodíkové nebo připravena na alkalické bázi.

Turtle Wax® Čistič disků je jedinečný neutrální čistič disků, který se zbarví červeně, když čistí brzdový prach. Nekyselé složení nepoškozuje slitiny, nálepky ani matice kol a přípravek může na kola působit déle, než agresivní čističe na alkalické a kyselinové bázi. Je vyroben na sodné bázi a lze jej bez problémů použít na kola i pneumatiky. Jeho výhodou je také to, že pracuje na principu kontaktu s tlakem vody a tudíž není potřeba kartáč.

Turtle Wax® přichází s novou řadou exkluzivních přípravkůTurtle Wax® přichází s novou řadou exkluzivních přípravků

Věříme, že pro Vás byl článek přínosný a v případě zájmu o informace či samotné produkty Turtle Wax® můžete navštívit: eshop.am-autochemie.cz

Kontaktní formulář

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Vaše údaje nezpracováváme. Využíváme je pouze k odpovědi na dotaz.
The Tree design and WUNDER-BAUM are trademarks. © Julius Sämann Ltd.

© 2019, AutoMax Group s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑