AutoMax Group s.r.o.
Oficiální dovozce olejů a maziv ShellTel: +420 272 700 530


Rady a tipy

Nepodceňujte výměnu provozních kapalin

Nepodceňujte výměnu provozních kapalinPo zimním období je vhodné zkontrolovat provozní kapaliny v automobilu. Většina výrobců doporučuje vyměnit kapalinu po pěti letech, řidiči na to však často hřeší.

Jak správně vyleštit a navoskovat auto?

Jak správně vyleštit a navoskovat auto?

Kdo by nechtěl mít auto naleštěné jako je na obrázku. Takovou revitalizaci automobilu můžete udělat hravě i doma a my Vám poradíme, jak na to.

Péče o vůz v období deště

Ať už žijete v deštivém podnebí nebo u vás prší jen příležitostně, zde najdete několik tipů pro udržování čistoty vašeho vozu.

Péče o vůz v zimních měsících

Příprava na zimu není pouze o výměně pneumatik. Péče o vozidlo v pro něj nejnáročnějším obdobím roku, by měla být komplexní. Pomůžete tak zabránit korozi a dalším problémům.

Připravte se na zimu s WD-40®

Připravte se na zimu s WD-40<sub>®</sub>

Pokud nechcete v zimě zápasit se zamrzlým zámkem u dveří, promažte ho univerzálním mazivem WD-40®. Odstraníte tím špínu a vytěsníte vlhkost. Máme pro Vás ještě několik tipů ...

S produkty WD-40® SPECIALIST®
má každý problém své řešení

S produkty WD-40<sub>®</sub> SPECIALIST<sub>®</sub><br>má každý problém své řešení

WD-40® SPECIALIST® je nová řada mimořádně účinných servisních produktů, které jsou vytvořeny přesně tak, aby bezpečně a bez námahy pomohly i v těch nejnáročnějších technických problémech každodenního života.

Jak umýt vůz, aby vypadal stále jako nový

Pravidelným umýváním vozu zajistíte, aby vypadal stále jako nový. Snažte se jej umývat na stinném místě, čímž zamezíte vzniku šmouh a skvrn.

Disky a pneumatiky

Při otáčení kol se na disky lepí prach z brzd a asfalt ze silnice. Pokud disky neošetříte, výsledkem může být koroze. Zde naleznete tipy na ochranu disků i pneumatik, na něž působí např. oxidace.

Leštění chromu

Největším nepřítelem chromu je koroze, kterou je třeba ihned odstraňovat. Necháte-li korozi působit příliš dlouho, mohou se vytvořit malé dírky. Chrom se pak musí znovu pochromovat.

Vinylové, plastové a pryžové části

Vnitřek vozu je vystaven slunečním paprskům a časem části interiéru vyrobené z plastu, pryže či vinylu začnou ztrácet barvu a mohou vysychat či popraskat.

Sloupky dveří a obložení

Sloupky dveří je také nutné dostatečně ošetřovat a dbát na jejich čistotu. Jejich mytí je obdobné jako u jiných součásti interiéru vyrobených ze stejného materiálu.
 

Sklo

Udržovat čistá okna vozu zevnitř je stejně tak důležité jako zvenku. Na skle se může vytvořit vrstva následkem kouře, otisků prstů, kondenzace a dalších znečišťujících látek.
 

Kožené části

Stejně jako většina luxusních materiálů i kůže vyžaduje pro zachování pěkného vzhledu pravidelnou údržbu, neboť ji lze snadno ušpinit. Časem se vysušuje a může být poškozena UV zářením.

Čalounění

Čalounění tvoří podstatnou část interiéru Vašeho vozu, které se velmi snadno ušpiní a rovněž absorbuje pachy, které se hromadí a zanechávají ve voze přetrvávající nepříjemný zápach.

Přístrojová deska a panel

Pro čištění přístrojové desky používejte ochranné prostředky obsahující silikonový olej, který pronikne do povrchu, promaže plast a prodlouží životnost plastových povrchů.

Motor

Motorové oleje mají nezastupitelnou roli pro zajištění efektivního fungování motoru. Umožňují mazání všech pohyblivých částí a chrání motor před vnitřní korozí, nečistotami a vznikem úsad.

Péče o vůz za slunečného počasí

Slunce může na vozidlo působit velmi agresivně. Před příchodem léta je třeba vozidlo ošetřit a než teploty vystoupají příliš vysoko, je třeba auto v první řadě navoskovat.The Tree design and WUNDER-BAUM are trademarks. © Julius Sämann Ltd.

© 2020, AutoMax Group s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑